سئو چیست ؟ SEO چیست؟

  • محمد شجاعی
  • 15 دی 1398
زمان مطالعه : 15 دقیقه
سئو چیست؟
سئو داخلی

سئو چیست؟ ​​​​​​​​​​​​​​

سئو مخفف بهینه‌ سازی موتور جستجو است، که این عمل افزایش کمیت و کیفیت ترافیک در وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجوی واقعی است. ​

مزایای سئو

برای درک معنای واقعی سئو، این تعریف را تجزیه کنید و به قسمت‌های زیر نگاه کنید: ​​​​​​​​​​​​​​

کیفیت ترافیک. شما می‌توانید تمام بازدید کنندگان را در جهان جذب کنید، اما اگر آن‌ها به سایت شما بیایند، چون گوگل به آن‌ها می‌گوید که شما زمانی که واقعا کشاورز فروش سیب هستید، منبعی برای کامپیوترهای اپل هستید، که ترافیک با کیفیت نیست. در عوض شما می‌خواهید بازدیدکنندگانی را جذب کنید که واقعا به محصولاتی که ارائه می‌دهید علاقمند هستند. ​

مقدار ترافیک. زمانی که افراد درستی از این موتور جستجو استفاده می‌کنند، ترافیک بیشتری ایجاد می‌شود. ​

نتایج ارگانیک. تبلیغات بخش قابل‌ توجهی از تعداد زیادی از SERP را تشکیل می‌دهند. ترافیک ارگانیک هر نوع ترافیکی است که لازم نیست برای آن پول پرداخت کنید. ​

ترافیک جستجوی ارگانیک به طور خاص هر گونه ترافیک بدون دست‌ مزد است که از SERP ناشی می‌شود. ​​​​​​​​​​​​​​

نحوه کار سئو ​​​​​​​​​​​​​​

ممکن است یک موتور جستجو را به عنوان وب سایتی در نظر بگیرید که یک سوال را در یک جعبه تایپ می‌کنید (‏یا صحبت می‌کنید)‏و یا گوگل، یاهو! ​

این حقیقت داره.

اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه چیزی پشت آن لیست‌های جادویی لینک‌ها قرار دارد؟ ​​​​​​​​​​​​​​

نحوه کار آن را ذکر کنید: Google (‏یا هر موتور جستجویی که استفاده می‌کنید)‏یک کاوشگر دارد که به بیرون می‌رود و اطلاعات مربوط به تمام محتوای اینترنت را جمع‌آوری می‌کند. کاوشگرها تمام آن ۱ ها و ۰ ها را برای ایجاد یک فهرست به موتور جستجو می‌آورند. سپس این شاخص از طریق یک الگوریتم تغذیه می‌شود که تلاش می‌کند تمام آن داده‌ها را با درخواست شما مطابقت دهد. ​

عوامل بسیاری وجود دارند که وارد الگوریتم مهندسی جستجو می‌شوند. ​

بخش O بهینه‌سازی سئو جایی است که افرادی که همه آن محتوا را می‌نویسند و در سایت‌های خود قرار می‌دهند، از اینکه محتوا و آن سایت‌ها را بالا می‌برند، استفاده می‌کنند تا موتورهای جستجو بتوانند آنچه را که می‌بینند درک کنند، و کاربرانی که از طریق جستجو وارد می‌شوند، آنچه را که می‌بینند دوست خواهند داشت. ​

بهینه‌سازی می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد. همه چیز از اطمینان از این که برچسب‌های عنوان و فرا توصیف‌ها هم اطلاعاتی هستند و هم طول مناسب برای اشاره به لینک‌های داخلی در صفحاتی که به آن‌ها افتخار می‌کنید، همه چیز است. ​

ساخت یک سایت مناسب برای سئو ​​​​​​​​​​​​​​

زمانی که آماده راه رفتن با سئو شدید، زمان آن است که از این تکنیک‌های سئو در یک سایت استفاده کنید، چه جدید باشد و چه قدیمی. ​

این صفحات به شما کمک خواهند کرد تا با همه چیز شروع کنید، از انتخاب یک نام دامنه مناسب برای سئو گرفته تا بهترین روش‌های لینک‌های داخلی. ​

تولید محتوا و سئو

یک سایت تا زمانی که محتوا نداشته باشد واقعا یک سایت نیست. اما سئو برای محتوا متغیرهای خاص کافی دارد که ما به آن بخش از آن را داده‌ایم. در اینجا شروع کنید اگر در مورد تحقیق در مورد کلمات کلیدی کنجکاو هستید، چطور یک کپی سازگار با سئو بنویسید، و نوع نشانه‌گذاری که به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا بفهمد محتوای شما واقعا در مورد چیست. ​

موضوعات داخلی سایت ​​​​​​​​​​​​​​

در حال حاضر با کاوش در محتوا و نشان گذاری های مرتبط، مطالب زیادی در مورد موضوعات در سایت یاد گرفته‌اید. اکنون زمان آن است که با اطلاعات درباره فایل robots.txt ، تکنیکی شوید. ​

موضوعات مربوط به لینک سازی ​​​​​​​​​​​​​​

عمیقا به هر چیزی که نیاز داشتید تا در مورد لینک‌ها از انکر تکست گرفته تا تغییر مسیر بدانید، بپردازید. این سری از صفحات را بخوانید تا بفهمید که چگونه و چه موقع از آن استفاده کنید و آیا وبلاگ نویسی مهمان واقعا مرده‌است. اگر بیشتر در بخش لینک سازی هستید (‏برای بهبود رتبه‌بندی سایت خود با کسب لینک کار می‌کنید)‏، مستقیما به بخش راهنمای لینک سازی برای مبتدیان بروید. ​

بهینه‌ سازی های دیگر ​​​​​​​​​​​​​​

! تبریک میگم شما در برنامه‌های روزمره سئو استاد شده‌اید و اکنون برای برخی موضوعات پیشرفته آماده هستید.

الگوریتم های موتور جستجو مرتبا تغییر می‌کنند و تاکتیک‌های سئو در پاسخ به این تغییرات تکامل می‌یابند. بنابراین اگر کسی نصیحت سئو را به شما ارائه می‌دهد که کاملا درست به نظر نمی‌رسد، صفحه موضوع خاص را بررسی کنید. ​

​SEO چیست؟

یکی از بزرگترین سؤالاتی که ما اینجا در مورد بازاریابی ها از مشتریان دریافت می کنیم این است :

 – سئو چیست و به چه درد ما می خورد؟

برای اون دسته از کسب و کار ها و استارتاپ هایی که به تازگی شروع به طراحی سایت خود می کنند و یا از طریق طراحی مجدد وب سایت اقدام می کنند ، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو می تواند کمی برای آن ها ترسناک و مبهم باشد!

اما واقعا اینطور نیست.

حتی اگر یک فرد متخصص سئو با تجربه در زمینه سئو را در سازمان خود ندارید ، باز هم می توانید با برخی تغییرات تاثیر گذار و مثبت اقدام به بهینه سازی و سئو سایت خود برای موتور جستجو کنید.

در این مقاله از هرمان وب ، ما به بیشتر سوال ها که در زمینه سئو و بهینه سازی سایت از ما می شود پاسخ خواهیم داد . همچنین ما برخی از اصول پایه سئو را پوشش می دهیم تا بتوانید بهتر درک کنید که چگونه سئو کسب و کار شما را تحت تأثیر قرار می دهد و چه کارهایی را باید انجام بدهید تا به اون کیفیت مطلوب موتور جستجو برسید.

اگر در این صفحه هستید ، احتمالاً نمی دانید سئو چیست و چگونه کار می کند. بگذاریم عمیق تر وارد این بحث و موضوع شویم

سئو چیست؟ چگونه کار می کند ؟ و چگونه می تواند به ما کمک کند ؟

سئو مخفف search engine optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو است و این فرایند یعنی بهینه سازی سایت شما برای دریافت ترافیک ارگانیک و هدفمند و همچنین دریافت ورودی بدون پرداخت هزینه از صفحه نتایج موتور جستجو یا همان گوگل است.

به عبارت دیگر ، سئو یعنی ایجاد تغییرات مثبت و خاصی در ساختار و محتوای وب سایت شما که باعث محبوبیت و بهینه تر شدن سایت شما نزد گوگل می شود. شما این کار را انجام می دهید به این امید که موتور جستجو وب سایت شما را به عنوان یک نتیجه برتر در صفحه نتایج خود نمایش دهد.

اگر چه عواملی که باعث می شود سایت شما در رتبه های برتر موتور جستجو قرار گیرد کمی پیچیده و تخصصی به نظر برسند ، اما درک روند کار چندان دشوار نیست.

موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات و عملکرد را برای کاربران خود ارائه دهند و این عملکرد ارائه نتایج در صفحات موتور جستجو است که نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند بلکه نزدیک ترین و مرتبط ترین نتیجه برای کسی که جستجو می کند هستند.

به منظور انجام این کار ، موتورهای جستجو وب سایت های مختلفی را اسکن یا به اصطلاح کرال می کنند تا بهتر بدانند آن سایت در چه زمینه ای فعالیت می کند. این به آنها کمک می کند تا نتایج مناسب تری را به افرادی که در جستجوی موضوعات خاص یا کلمات کلیدی هستند ، ارائه دهند.

به همین ترتیب ، موتورهای جستجو سایت ها را اسکن می کنند تا تعیین کنند چه سایتی کاربر پسندتر و دسترسی به آن و رسیدن به خواسته ی آن کسی که جستجو می کند آسان تر است و این سایت ها را با قرار دادن در رتبه های بالاتر در صفحه نتایج موتور جستجو پاداش می دهد.

سئو فرایندی است که سازمان ها به کمک آن تلاش می کنند که سایت آن ها در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی و اصطلاحات مرتبط رتبه بالایی داشته باشند. به عنوان مثال ، شما مقاله ای در مورد نحوه تبلیغات در گوگل دارید.

برای اینکه مقاله شما به طور صحیح برای افرادی که دنبال تبلیغات در گوگل هستند نمایش داده شود ، باید سعی کنید این پست وبلاگ خود را بهینه کنید به طوری که برای هر کسی که عبارت “نحوه تبلیغات در گوگل” را جستجو می کند ، به عنوان یک نتیجه برتر ظاهر شود.

مزایای بسیاری از سئو برای کسب و کار شما وجود دارد. با بهبود سئو سایت خود می توانید برای افزایش بازدید خود در موتورهای جستجو تلاش کنید. این به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه بیشتری را بدست آورده و آن ها را درگیر سایت و تجارت خود کنید. با ایجاد محتوای جذاب تر و موثرتر بر اساس اصول سئو ، می توانید شانس خود را برای ایجاد ترافیک ارگانیک هدفمند افزایش دهید.

سئو خارجی

عواملی که بر سئو تاثیر می گذارند

اکنون که می دانید سئو چیست و چگونه کار می کند ، بیایید به برخی از عواملی بپردازیم که می توانند در رتبه بندی سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارند. گوگل به عنوان یک موتور جستجوگر معتبر و مشهور ، از الگوریتم های متفاوتی برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند.

با این وجود ، ما درک خوبی از برخی عواملی که در رتبه بندی نتایج موتورهای جستجو  تأثیر می گذارد ، داریم. این فاکتور ها هم عوامل درون صفحه ای ( on page ) و هم برون صفحه ای ( off page ) را شامل می شوند که در زیر به آنها می پردازیم.

عواملی که بر سئو داخلی و سئو خارجی تأثیر می گذارد

1- تولید محتوا

قبل از اینکه به برخی از عوامل سئو داخلی بپردازیم ، اجازه دهید در مورد محتوا صحبت کنیم. تولید محتوا هم در جذب بازدید از موتورهای جستجو و هم در ارتباط برقرار کردن سازمان شما با مشتریان و بازدیدکنندگان موثر است.

هرچه محتوای با کیفیت تر و مرتبط با فعالیت شما در سایت شما باشد ، احتمال اینکه موتورهای جستجو محتوای شما را در بالاترین رتبه ها قرار دهد بیشتر است.

با این وجود ، هر چه محتوای کامل و مؤثر تری در سایت خود داشته باشید ، باعث می شود بازدید کنندگان مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند و حتی ممکن است خرید انجام دهند.

اگر می خواهید که محتوایی که تولید می کنید مورد توجه موتورهای جستجو و همینطور بازدیدکنندگانتان قرار بگیرد باید بیشتر روی موضوعاتی تمرکز کنید که بیشتر مورد توجه مخاطبان شماست تا بتوانید رضایت آنها را جلب کنید و این را بدانید که رضایت کاربر از سایت شما منجر به رضایت موتور جستجو از سایت شما می شود.

در این قسمت ما چند نوع محتوا به شما معرفی می کنیم که می توانید از آن ها برای کمک به بهبود ارائه مطالب و در نتیجه ، رتبه بندی بهتر موتورهای جستجو روی آنها تمرکز کنید :

  • پست ها و مقالات وبلاگ
  • محتوای شبکه های اجتماعی
  • کتاب های الکترونیکی و عکس ها
  • راهنماها و آموزش ها
  • فیلم ها و فایل های صوتی
  • اینفوگرافیک یا سایر محتوای تصویری

نکته مهم دیگر که هنگام تولید محتوا برای سایت خود باید در نظر بگیرید کلمات کلیدی است. این کلمات کلیدی ، کلمات مرتبطی هستند که ممکن است کاربر آن ها را جستجو کند تا به محتوای مد نظرش برسد . پس حتما از کلمات کلیدی مناسب برای محتوای خود استفاده کنید.

سئو محتوا

یکی دیگر از عواملی که می تواند در محتوای شما تأثیر بگذارد جدید بودن محتوای شماست . شما باید از تولید محتوای تکراری و قدیمی خودداری کنید و همیشه محتوا های تر و تازه تولید کنید تا در دیدرس موتورهای جستجو باشید.

همیشه هم نیاز نیست که محتوای جدید تولید کنید گاهی می توانید سایتتان را با آپدیت کردن پست های قدیمی ، بازنویسی مجدد مطالب برای اثربخشی بیشتر و یا اضافه کردن آمار و ارقام و اطلاعات جدید به مرور زمان ، محتوا های خود را آپدیت و به روز نگه دارید.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تولید محتوا زمان و منابع زیادی می طلبد ، بله این حرف درست است ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه محتوا های با کیفیت و عالی تولید کنید چون توسط همین محتواها می توانید نتایج خوبی بدست آورده و ارتباط خوبی با بازدیدکنندگان و مشتریان خود بگیرید و این امر باعث افزایش فروش و اعتبار سایت شما خواهد شد.

شما می توانید با ایجاد چند پست در وبلاگ خود شروع کنید و همینطور این موارد را در شبکه های اجتماعی هم انجام دهید و به مرور زمان متوجه می شوید که تعدادی طرفدار و مشتری وفادار پیدا کردید و هر چی میگذرد بر تعداد این افراد اضافه شده و باعث رشد کسب و کار شما خواهد شد . این نکته را به یاد داشته باشید که حتما راهکار های جدیدی را برای درگیر کردن مخاطبانتان با کسب و کارتان پیدا کنید.

2- سئو داخلی

سئو داخلی شامل عناصری می شود که در صفحات سایت شما در جریان هستند.

این عناصر مواردی هستند که شما کنترل کاملی بر آن ها دارید و می توانید به راحتی آن ها را تغییر دهید . این موارد معمولا مربوط به کد های سایت شما می باشد که شما می توانید با رعایت شیوه های سئو برای بهبود این عوامل کار کنید.

این موارد معمولا در کد های HTML سایت شما قرار دارند.

ما به چند عامل مهم سئو داخلی که می توانند باعث بهبود شما در موتور جستجو شوند اشاره می کنیم :

تگ عنوان ها

تگ های عنوان در هر صفحه به موتورهای جستجو می گوید که صفحه شما در مورد چه چیزیست. طول عنوان های صفحه نباید بیشتر از 70 کاراکتر باشند و همینطور در عنوان سعی کنید از کلمات کلیدی و نام برند خود استفاده کنید.

تگ توضیحات یا متا دیسکریپشن

این تگ در وب سایت شما توضیح کوتاهی درباره ی آن صفحه به موتور های جستجو می دهد و همینطور به بازدیدکنندگان شما توضیحی درباره ی درک بهتر آن صفحه ارائه می دهد. متا توضیحات هم باید همانند متای عنوان از کلمات کلیدی برخوردار باشد.

هدینگ ها

این هدینگ ها شامل h1 تا h6 می شوند و به ترتیب از 1 تا 6 اهمیت آن ها رتبه بندی می شود . این تگ های به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار سایت شما را بر اساس اولویت ها به خوبی درک کنند.

لینک های داخلی

ایجاد لینک های داخلی یا لینک به سایر مطالب موجود در سایت شما می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا درباره سایت شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. به عنوان مثال ، اگر در مورد دیجیتال مارکتینگ در سایت خود می نویسید می توانید به صفحه بازاریابی محتوا لینک بدهید.

عنوان تصاویر و تگ ALT

اگر در سایت خود و یا در محتوای مطالب خود از تصاویر استفاده می کنید باید حتما از متن جایگزین برای تصاویر خود یا همان تگ alt استفاده کنید. این امر باعث می شود موتور جستجو تصاویر شما را بهتر سازماندهی ند و در نتایج نمایش دهد . سعی کنید در این عنوان ها هم از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.

شما باید یک استراتژی مناسب و درست برای استفاده از کلمات کلیدی مهم در سایت خود داشته باشید. نباید اینگونه فکر کنید که چون کلمات کلیدی همه هستند پس هر چقدر بیشتر استفاده کنم بهتر نتیجه میگیرم ، نه این طرز فکر اشتباه است  و نباید از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده کنید چون ممکن است گوگل آن صفحه و یا کلمه کلیدی شما را جریمه کند.

علاوه بر جریمه کردن گوگل استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی باعث می شود صفحه شما از لحاظ تجربه و رابط کاربری از کیفیت پایینی برخوردار شود و باعث رنجیدن کاربر شود و این همان چیزی است که گوگل برای جریمه کردن سایت شما به آن نیاز دارد.

سئو داخلی

همانطور که تولید محتوا نقش مهمی در رتبه بندی و افزایش بازدید شما دارد ، معماری و ساختار سایت شما هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد هم از لحاظ گرافیکی مدرن و ساده باشد و هم از لحاظ ساختار درست و اصولی باشد تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی در سایت شما بخزند و سایت شما را اسکن کنند. تیم هرمان وب خدمات طراحی سایت خود را به نحو احسن انجام می دهد و سایتی با اصول سئو و بهینه شده به شما تحویل می دهد.

برای اینکه بتوانید به موتورهای جستجو در بهبود خزندگی و درک بهتر از مطالب سایتتان کمک کنید بهتر است لینک های داخلی درستی ایجاد کنید و نقشه سایت خود را به درستی تنظیم و به موتور های جستجو معرفی کنید.

یکی دیگر از مواردی که شما باید در نظر داشته باشید این است که سایت شما در موبایل به درستی نمایش داده می شود یا خیر ؟ با توجه به اینکه بیشتر کاربران از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند باید حتما به این موضوع توجه بیشتر داشته باشید و سایت خود را در نسخه موبایل به طور کامل بهینه کنید. این امر نه تنها به تجربه بهتر کاربری کمک می کند بلکه در سئو سایت شما هم تاثیر بسزایی خواهد داشت.

3- سئو خارجی یا off page seo

علاوه بر عواملی که در سئو داخلی سایت بررسی کردیم ، عواملی هم در خارج از سایت شما که همان سئو خارجی است بر رتبه شما تاثیر گذار هستند. اگر چه شما دسترسی و کنترل مستقیمی در این موارد ندارید اما روش هایی وجود دارد که می توانید این عوامل را بهبود ببخشید.

چند عامل مهم در سئو خارجی که می توانند باعث بهبود شما در موتور جستجو شوند :

صداقت و اعتماد

اعتماد به یک عامل  مهم در رتبه بندی گوگل سایت تبدیل شده است. امنیت سایت هم در این فاکتور قرار میگیرد و سایت شما نباید بدافزار یا فایل مخربی داشته باشد وگرنه ارزشی نزد گوگل نخواهد داشت. یکی از بهترین راه های بهبود اعتماد ، داشتن گواهینامه امنیتی یا ssl می باشد که این مورد را حتما در سایت خود لحاظ کنید.

لینک ها

یکی از بهترین و مهم ترین روش های سئو خارجی ، استفاده از بک لینک است. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که نباید از سایت هایی که اسپم هستند و یا درصد اسپم بالایی دارند لینک دریافت کنید این امر باعث ضرر زدن به سایت شما می شود.

سوشیال ها و شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای سئو خارجی ، سیگنال های شبکه های اجتماعی مانند لایک و اشتراک و کامنت ها هستند. شما باید در شبکه های اجتماعی هم فعالیت خوب و درستی داشته باشید و محتوا های با کیفیتی در این شبکه ها تولید کنید.

با اینکه شما کنترل مستقیمی بر اتفاقات خارج از سازمان خود ندارید اما می توانید با تولید محتوای با کیفیت کنترل نسبی نسبت به این فضا بدست آورید . هرچه محتوا های شما مرتبط تر و جالب تر باشد ، مطالب شما در سایت های دیگر لینک داده خواهد شد و دیگران آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. هرچه مردم به محتوای شما اعتماد بیشتری داشته باشند ، این اعتماد نزد موتور های جستجو نیز نسبت به سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه چیست ؟

وقتی صحبت از سئو و بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می شود ، دو رویکرد و عملکرد متفاوت وجود دارد که مشاغل برای بهینه سازی سایت های خود برای موتورهای جستجو استفاده می کنند “سئو کلاه سفید در مقابل کلاه سیاه”.

برخی از افراد یا کسب و کار ها فقط به سئو کلاه سیاه علاقه دارند تا بتوانند به سرعت و در مدت زمان کوتاه مطالب خود را رتبه بندی کرده و درآمد کسب کنند. سئو کلاه سیاه شامل تکنیک هایی است که بر بهینه سازی سایت فقط برای موتورهای جستجو تمرکز دارد.

سئو کلاه سیاه و سفید

این یعنی که افراد به بازدید کنندگان خود که محتواهای سایت را مطالعه می کنند ، اهمیت نمی دهند. این کسب و کار ها برای بهبود رتبه سایت خود ، قوانین را رعایت نمی کنند تا بتوانند سریع نتیجه بگیرند.

در پایان ، این طرز نگاه به سئو ، صفحاتی را تولید می کند که نیاز کاربر در آن ها رفع نمی شود. اگر چه ممکن است این سایت ها بالاتر از سایت هایی که به طور صحیح کار می کنند قرار گیرند ، اما این سایت ها معمولا توسط موتور های جستجو به ویژه گوگل جریمه و از نتایج حذف می شوند.

از طرفی ، سئو کلاه سفید یک رویکرد مؤثر و تقریبا دائمی در بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو و ایجاد یک تجارت پایدار به صورت آنلاین است. این رویکرد برای بهینه سازی موتور جستجو شامل تمرکز بر روی مخاطبان انسانی ای هست که محتوای سایت شما را می خوانند و از آن ها استفاده می کنند.

هدف از این نوع سئو تولید بهترین محتوای ممکن ضمن رعایت قوانین موتور جستجو که خواندن و پیمایش آن آسان باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که هیچوقت از روش سئو کلاه سیاه استفاده نکنید زیرا ممکن است که در کوتاه مدت نتیجه بگیرید ولی بالاخره گوگل متوجه شده و سایت شما را جریمه می کند پس بهتر است که از روش کلاه سفید استفاده کنید.

جمع بندی نهایی

پس از کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو و نحوه عملکرد آن ، به یاد داشته باشید که عوامل زیادی وجود دارند که در رتبه بندی سئو سایت شما تأثیر گذارند ، اما مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که آیا محتوای شما با ارزش و مرتبط است و یا به مخاطب مورد نظر شما مربوط می شود یا خیر.

به خاطر داشته باشید که سئو زمانبر است و یک شبه نمی شود که سایت شما در رتبه های بالا قرار بگیرد. پس باید سخت تلاش کنید و ماه ها زحمت بکشید تا بتوانید نتیجه بگیرید.

در نهایت ، پیروی از بهترین شیوه های سئو همراه با ایجاد محتوای با کیفیت که بر کمک به مخاطبان شما تمرکز دارد ، بهترین شیوه برای ایجاد یک تجارت آنلاین پایدار است که برای ماه ها و سال های آینده ترافیک ارگانیک و هدفمندی را برای سایت شما ارمغان می آورد.

برای سئو سایت خود به کمک نیاز دارید؟ اگر از رتبه بندی سایت خود در موتورهای جستجو راضی نیستید ، ممکن است زمان تماس با شرکت هرمان وب باشد. تیم با استعداد ما خدمات سئو با کیفیتی را ارائه می دهد که به شما در بهبود رتبه موتورهای جستجو کمک می کند و ترافیک ارگانیک بیشتری را برای وب سایت شما به ارمغان می آورد.

برای شروع کار با ما تماس بگیرید 09129793593