چرا دیجیتال مارکتینگ یک عامل مهم برای موفقیت کسب و کار شماست؟

  • محمد شجاعی
  • 17 دی 1398
زمان مطالعه : 10 دقیقه
ایمیل مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی ممکن است از خودتان سؤال کنید که دیجیتال مارکتینگ چه فایده ای دارد ؟  آیا امکان شکست در آن وجود دارد ؟  آیا ارزش هزینه و سرمایه ای که می گذاریم را دارد ؟ در این مقاله از هرمان وب ما به این سوالات پاسخ خواهیم داد و همچنین یاد میگیرید که چرا بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما در ایجاد یک تجارت سودآور کمک کند.

قبل از اینکه بتوانیم در مورد اینکه چرا دیجیتال مارکتینگ پادشاه است صحبت کنیم ، اجازه دهید ابتدا آن را تعریف کنیم .

دیجیتال مارکتینگ یک اصطلاح بازاریابی آنلاین است که از سئو ، تبلیغات اینترنتی ، ایمیل مارکتینگ ، تولید محتوا و بازاریابی شبکه های اجتماعی تشکیل شده است.

 

PPC ( پرداخت به ازای کلیک ) در دیجیتال مارکتینگ

PPC مخفف “پرداخت به ازای هر کلیک” است و به تبلیغات گوگل مربوط می شود. وقتی این تبلیغات را در گوگل اجرا می کنید ، هر بار که کسی روی تبلیغات شما کلیک کند ، قیمت تعیین شده ای را پرداخت می کنید. شما باید یک استراتژی کلمات کلیدی ارائه دهید که با تجارت شما همسو باشد. هنگامی که کاربران گوگل کلمات کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کنند ، تبلیغات شما نمایش داده می شوند. با PPC شما توانایی ایجاد تبلیغات و همچنین کنترل کامل بودجه خود را دارید. برخی از کلمات کلیدی نسبت به هر کلیک مانند ” طراحی بسته بندی” در هر کلیک نسبتاً ارزان هستند در حالی که برخی از آنها مانند ” طراحی سایت ” بسیار گران هستند.

ppc - پرداخت به ازای کلیک

اگر پولی برای هزینه کردن در تبلیغات اینترنتی دارید ، می توانید به راحتی در صفحه اول جستجوی گوگل به شماره یک برسید. اما شما همچنان به یک استراتژی نیاز خواهید داشت تا اطمینان حاصل کنید که به مخاطبان درستی که ممکن است به مشتری تبدیل شوند رسیده اید و بالاترین نرخ تبدیل ممکن را بدست آورده اید. به یاد داشته باشید ، کلیک های غیرقابل اعتبار در تبلیغات شما می توانند پول شما را هدر دهند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که افرادی که کلیک می کنند علاقه مند به خرید محصول شما و یا سفارش خدمات شما هستند.

سئو در دیجیتال مارکتینگ

سئو مخفف بهینه سازی برای موتور جستجو است. سئو به این ترتیب است که شما به صورت ارگانیک در جستجوی گوگل رتبه بندی می شوید و ترافیک دریافت می کنید. این یعنی که شما مانند PPC در قبال این کار مبلغی را پرداخت نمی کنید. هر کس دوست دارد کسب و کارش در صفحه اول باشد یا حداقل در سه نتیجه جستجوی ارگانیک برتر باشد زیرا این افراد بیشترین ترافیک را از مشتریان بالقوه کسب می کنند.

چگونه می توانید بدون هزینه کردن در موتورهای جستجو رتبه بگیرید ؟  پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله سئو چیست ؟ تاثیر سئو بر کسب و کار ها است که به طول کامل درباره نحوه سئو سایت توضیح داده شده است.

ایمیل در دیجیتال مارکتینگ

شما به عنوان یک کسب و کار برای اینکه مشتریان را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما را بخرند یا برند شما را دنبال کنند ، برای مشترکان خود ایمیل ارسال می کنید. این مثل نوشتن نامه برای مشتریان احتمالی شماست.

ایمیل مارکتینگ

چند نکنه در ارسال ایمیل وجود دارد که برای داشتن یک کمپین موفق باید رعایت کنید. اولین مورد داشتن یک موضوع و عنوان جذاب است. به عنوان مثال کلاهبرداری دلار آمریکا را بگیرید. آنها از یک خط موضوع ساده و در عین حال جذاب برای جلب کاربران استفاده کردند تا ایمیل خود را باز کنند. عنوان موضوع اولین چیزی است که کاربران قبل از باز کردن ایمیل شما می بینند. به آنها بگویید که چه چیزی در انتظار آنهاست و آن را غیر قابل پیش بینی جلوه دهید.

دستورالعمل بعدی که توصیه می کنیم این است که در بالای ایمیل خود یک اقدام برای تماس یا call to action  قرار دهید. به کاربران بگویید که آنها می خواهند چه کاری انجام دهند ، چه این که “خرید” کنند و یک خرید انجام دهند یا در مورد محصول شما “بیشتر بخوانند”. اینها باید بزرگ و تو چشم باشند تا مشتریان شما نتوانند آن را از دست دهند! هدف از تماس با ما این است که این کلیک را انجام دهند تا مشتریان از وب سایت شما بازدید کنند.

محتوا در دیجیتال مارکتینگ پادشاه است

بازاریابی محتوا شامل مواردی مانند وبلاگ نویسی است که می تواند به طور چشمگیری به تجارت شما کمک کند. می توانید مطالبی بنویسید تا در جستجوی گوگل رتبه بندی شوند و همچنین می توانند به مشتریان بالقوه شما کمک کنند تا شغل شما را درک کنند یا به سؤالاتی که در این زمینه دارند پاسخ دهند. چگونه می توانید با یک وبلاگ رتبه کسب کنید؟ این به کیفیت وبلاگ شما مربوط می شود . وبلاگ شما باید پر از اطلاعات مفید و مرتبط که مربوط به برند شما است باشد.

شبکه های اجتماعی

نقش شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی شبکه های اجتماعی نوعی بازاریابی دیجیتالی است که شامل بازاریابی در کانال های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر و غیره می شود. میزان داده هایی که از طریق شبکه های اجتماعی جمع آوری می شوند ، می توانند به شما کمک کنند که تبلیغات خود را گسترش دهید. تبلیغات در شبکه های اجتماعی بعضی مواقع ارزانترین راه برای تبلیغ است.

جمع بندی : چرا دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار شما ضروری است؟

اولین باری که اصطلاح “بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ” مورد استفاده قرار گرفت در سال 1990 با ظهور اولین موتور جستجو بود. در حال حاضر این بازاریابی آنلاین در سرتاسر جهان مورد توجه خاصی قرار گرفته و میلیون ها طرفدار پیدا کرده است. زمان آن فرا رسیده تا به دنیای دیجیتال وارد شوید.

گزینه های زیاد برای بازاریابی دیجیتال وجود دارد ، اما شما باید با ایجاد یک استراتژی درست بازاریابی ، تجارت خود را در این حوزه پیش ببرید. این کار باعث صرفه جویی در وقت ، هزینه و دردسر های کمتری نسبت به بازاریابی سنتی دارد .

شما می توانید همین حالا کمپین دیجیتال مارکتینگ خود را شروع کنید. اگر تازه وارد دنیای بازاریابی دیجیتال شدید ، توصیه می کنیم از یک متخصص کمک بگیرید و یا هر گونه سؤالی داشتید با ما تماس بگیرید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا با یک استراتژی برنامه ریزی شده بازاریابی دیجیتال ، تجارت خود را رونق دهید.